rok założenia 1989
Skandynawia niejedno ma imię. I nie chodzi tu wcale o region geograficzny, który notabene w ostatnich miesiącach jest na ustach całego świata, lecz o styl aranżacji pomieszczeń, a zwłaszcza kuchni. Pora zmierzyć się ze stereotypami dotyczącymi aranżacji skandynawskiej i przekonać się, że może ona jeszcze na niejednej płaszczyźnie zaskoczyć.
Kuchnia w stylu skandynawskim nie musi być zimna i nieprzystępna. Inaczej będzie wyglądać kuchnia, w której dominuje surowy beton i białe płytki, a inaczej przestrzeń, w której najważniejszą rolę odgrywa cegła w połączeniu z drewnem. Zauważmy, że żadna z tych kompozycji nie musi zaburzać tradycyjnego stylu skandynawskiego. Ciekawie widać to chociażby w przypadku blatów roboczych, które w zależności od wariantu, mogą być marmurowy lub drewniany. Ważne, aby cała kompozycja była utrzymana w lekkich, to jest pastelowych barwach.
Przyjęło się, że w stylu skandynawskim dominujące barwy to szarość, biel i opcjonalnie ciemny, wręcz zmierzający ku czerni brąz. Warto jednak zauważyć, że na tym możliwości aranżacyjne kuchni skandynawskiej nie muszą się kończyć.
Z powodzeniem można do takiej aranżacji dołączyć róż lub fiolet, które optycznie "rozgrzeją" pomieszczenie. Trzeba to jednak robić z umiarem, gdyż nieostrożne gospodarowanie tymi barwami, może niebezpiecznie zbliżyć nas do stylu prowansalskiego.
Styl skandynawski nie ogranicza się jedynie do samej kolorystyki. Idealna, urządzona w ten sposób kuchnia, będzie wyróżniać się m.in.:
Reasumując, kuchnia skandynawska wcale nie musi być zaprojektowana według surowych stereotypów. Warto wprowadzić do niej nieco życia, gdyż dzięki temu jej styl staje się bardziej różnorodny i intrygujący.
Ostatnie posty
Stosujemy pliki „cookies”, aby móc dopasowywać treści do Państwa preferencji i zainteresowań, a także w celu prowadzenia badań i analiz Państwa potrzeb. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień w przeglądarce dowiesz się w linku Polityce Prywatności.